Transaction Manager

Spoločnosť: Insignia Lifestyle Boutique Limited, organizačná zložka

Miesto práce: Slovensko, Bratislavský kraj, okres Bratislava, Bratislava-Staré Mesto, Štefánikova 15, 81105
Okres: Bratislava
Typ pracovnej Ponuky: Obchodný manažér
Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

• input and reconciliation of client credit card transactions

• providing and interpreting financial information;

• monitoring and interpreting cash flows and predicting future trends;

• analysing change and advising accordingly;

• formulating strategic and long-term business plans;

• researching and reporting on factors influencing business performance;

• analysing competitors and market trends;

• developing financial management mechanisms that minimise financial risk;

• conducting reviews and evaluations for cost-reduction opportunities;

• managing company's financial accounting, monitoring and reporting systems;

• liaising with auditors to ensure annual monitoring is carried out;

• developing external relationships with appropriate contacts, e.g. auditors, solicitors, bankers and statutory organisations such as the Inland Revenue;

• producing accurate financial reports to specific deadlines;

• managing budgets;

• liaising with external accountants regarding payroll;

• keeping abreast of changes in financial regulations and legislation.

Informácie pre uchádzača: Pracovný čas: od 10:00 do 19:00
Práca na zmeny: jednozmenný pracovný režim

Požiadavky na zamestnanca

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 3 roky

Zručnosti, schopnosti

Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • rozhodovanie
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • samostatnosť
  • matematická gramotnosť
  • finančná a ekonomická gramotnosť

Cudzie jazyky:
  • anglický - vysoká: C1 a C2
  • ruský - vysoká: C1 a C2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Počítače:
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Outlook - pokročilá
  • Microsoft Excel - vysoká
  • Microsoft PowerPoint - vysoká

Osobnostné predpoklady
  • praktické myslenie
  • analytické myslenie
  • precíznosť (presnosť)
  • spoľahlivosť

Minimálne požadované vzdelanie: vysokoškolské II. stupňa

Názov spoločnosti: Insignia Lifestyle Boutique Limited, organizačná zložka
Adresa: Štefánikova 15
81105 Bratislava-Staré Mesto
Kontaktná osoba: Insignia Lifestyle Boutique Limited, organizačná zložka
Kontaktné údaje: Insignia Lifestyle Boutique Limited, organizačná zložka

Štefánikova 15
Slovensko

+421918726909