Analytik chemik

09.10.2018
Spoločnosť: Regionálny úrad verejného zdravotníctva

Miesto práce: Slovensko, Prešovský kraj, okres Prešov, Prešov, Hollého 5, 08001
Typ pracovnej Ponuky: Chemik
Chemik
Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Vykonáva skúšanie faktorov pracovného a vnútorného ovzdušia pre chemické škodliviny a prašnosť, koordinuje práce meracej skupiny v teréne pri odbere vzoriek ovzdušia. Vykonáva odber vzoriek ovzdušia s následným spracovaním v laboratóriu a výpočtom stanovených koncentrácií, pripravuje podklady k protokolom a podieľa sa na ich vyhotovení. Zabezpečuje spracovanie a vyhodnotenie vzoriek metódou plynovej chromatografie, metódou spektrofotometrickou, polarografickou metódou a metódou kvapalinovej chromatografie. Vykonáva spracovanie a kontrolu kalibračných kriviek, regulačných diagramov, podkladov pre zhotovenie validačných charakteristík metódy. Vykonáva analýzy biologického materiálu metódami spektrálnymi, HPLC a podieľa sa na výpočtoch stanovených koncentrácií, pripravuje podklady k protokolom a podieľa sa na ich vyhotovení. Vykonáva základné, ale aj špeciálne laboratórne vyšetrovacie postupy, spracúva analytické postupy pre nové laboratórne metódy a aplikuje najnovšie poznatky z literatúry a technických noriem.

Informácie pre uchádzača: Pracovný čas: od 7:00 do 15:00
Práca na zmeny: jednozmenný pracovný režim
Ponúkaný plat: Dohodou
Iné výhody:

pružný pracovný čas formou pružného pracovného týždňa

Požiadavky na zamestnanca

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v skupine odborov Chemické vedy

Zručnosti, schopnosti

Všeobecné spôsobilosti:
  • tímová práca
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • organizovanie a plánovanie práce
  • prezentovanie

Cudzie jazyky:
  • anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače:
  • Microsoft Outlook - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft PowerPoint - pokročilá

Osobnostné predpoklady
  • iniciatívnosť
  • komunikatívnosť
  • spoľahlivosť

Minimálne požadované vzdelanie: vysokoškolské II. stupňa

Informácie o spoločnosti

Názov spoločnosti: Regionálny úrad verejného zdravotníctva
Adresa: Hollého 5
08001 Prešov
Slovensko
Kontaktná osoba: Regionálny úrad verejného zdravotníctva
Kontaktné údaje: Regionálny úrad verejného zdravotníctva

Hollého 5
Slovensko

+4217580311